Niezbędnik walizkowy – jedziemy nad ciepłe morze

Niezbędnik walizkowy – jedziemy nad ciepłe morze

Niezbędnik walizkowy – jedziemy nad ciepłe morze

Co należy zabrać z sobą, kiedy wybieramy się na urlop nad ciepłe i błękitne morze? Możliwości jest oczywiście wiele. Panie zapewne postawią na bikini –oczywiście najmodniejsze, najlepiej inne na każdy dzień. Na wieczór doskonale sprawdzą się zwiewne letnie sukienki i przynajmniej kilka kapeluszy, o kilku parach butów, okularów i kilku torebkach do tego wszystkiego nie zapominając. Nic więc dziwnego, że walizki niektórych pań wyjeżdżających na egzotyczne wakacje nad morze, wyglądają jakby wyjeżdżały co najmniej na Koło podbiegunowe. Wszystkim, którzy nie mają pojęcia o tym, jak spakować się na wakacje nad ciepłe morze podpowiemy kilka wskazówek, do których warto się zastosować, by nie musieć dźwigać zbyt wiele bagażu, a jednocześnie cieszyć się udanymi wakacjami.

Bikini – To z pewnością niezbędnik każdej pani wybierającej się nad morze. Ale czy koniecznie trzeba mieć jedni na każdy dzień? Oczywiście że nie. Bikini ma to do siebie, że musi być prane po każdym użyciu, zwłaszcza jeśli wypoczywamy nad słonym morzem. Jeśli nie przepłuczemy bielizny po każdym użyciu, może się okazać, że ulegnie trwałemu uszkodzeniu w postaci wyblaknięcia koloru. Zabierzmy więc dwa na zmianę. Naprawdę nikt nie zauważy tego, że stroimy się na plażę, zwłaszcza już panowie, którzy zwracają uwagę wyłącznie na to, co pani na plaży odsłania, zamiast na to, co i czym zasłania.

Buty – wbrew pozorom to bardzo ważna kwestia. Dlaczego? Bo jeśli wybieramy się na przykład do Chorwacji, to musimy wiedzieć, że nie ma tam właściwie możliwości chodzenia na bosaka po plażach pokrytych ostrymi, małymi kamieniami – no chyba, że ktoś ma zapędy sadomasochistyczne. Odpowiednie buty, wykonane z tworzywa sztucznego to podstawa. Bez nich trudni będzie nam wejść chociażby do morza, aby się w nim popluskać. Oczywiście – gwoli ścisłości – mówimy tutaj o bytach pełnych wykonanych z tworzywa sztucznego, o grubej i sztywnej podeszwie. Japonki zostawmy sobie pod prysznic w hotelu.

Kapelusz lub inne nakrycie głowy – to również bardzo istotny aspekt, element, który powinien znaleźć się w każdym bagażu. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby chronić swoją głowę przed palącym słońcem. W klimacie, w którym panują wysokie temperatury, słońce grzeje prosto w głowę, bardzo łatwo jest o udar słoneczny. Należy się przed nim bronić najlepiej jak się da a im większe rondo ma kapelusz, tym lepiej dla nas – przy okazji zapewnimy ochronę swoim oczom.

Okulary przeciwsłoneczne – bardzo ważne z punktu widzenia ochrony oczu przed szkodliwymi promieniami UV. Należy pamiętać, że niezwykle niszcząco działają na nasz wzrok. Jeśli nie chcemy wrócić z podróży z poważnymi schorzeniami i problemami widzenia, zapewnijmy sobie porządne, prawdziwe okulary przeciwsłoneczne – z salonu optycznego, nie zaś ze straganu.

Reasumując – aby spędzić udane wakacje nad ciepłym morzem, w ciepłych krajach, wcale nie trzeba zabierać z sobą olbrzymiego bagażu. Postawmy na dobre humory i zabawę. Postarajmy się nie przejmować niczym, nawet tym, co na siebie włożymy następnego dnia. A jeśli te argumenty do nas nie docierają, pamiętajmy o tym, że bardzo często bagaże giną, zwłaszcza te na lotniskach.

No comments.

Dodaj komentarz