Jedziemy na wakacje samochodem!

Jedziemy na wakacje samochodem!

Jedziemy na wakacje samochodem!

Wakacyjny wyjazd wcale nie musi się ograniczać do wykupienia wycieczki w jednym z biur podróży, wejściem na pokład samolotu, dotarciem do wskazanego hotelu we wskazanym kurorcie i leżenia przez dwa tygodnie plackiem na plaży. Wakacyjny wyjazd może okazać się o wiele bardziej ekscytujący, kiedy my sami staniemy się dla siebie biurem podróży i samodzielnie zaplanujemy każdą godzinę naszej wycieczki, a poruszać będziemy się własnym samochodem. Tylko u nas dowiecie się gdzie warto pojechać i przede wszystkim – co na taki wyjazd należy zabrać. A więc do dzieła!

Na cel podróży samochodem najlepiej obrać jakieś niedalekie zakątki, w naszym przypadku – europejskie. Jednym z najbardziej popularnych kierunków bez wątpienia jest Chorwacja a także Włochy i wszystkie inne południowo-zachodnie rewiry. Kto choć raz tam pojechał, ten wie, że warto odwiedzić je, zwłaszcza skupiając się na miejscach szeroko omijanych przez większość turystów.

Co zabrać z sobą w podróż samochodem? To pytanie spędza sen z powiek. Z jednej strony niby nie trzeba się ograniczać – zwłaszcza jeśli wybieramy się samochodem ze sporych rozmiarów bagażnikiem, z drugiej jednak strony – jeśli weźmiemy zbyt dużo rzeczy, po prostu będziemy mieć kapot z wybraniem tych, które najlepiej będą nam pasowały do codziennych stylizacji. Najlepiej więc zapomnieć o dużym bagażniku i sporządzić precyzyjną listę rzeczy do zabrania. Jeśli wybieramy się w gorące rejony, nie zapomnijmy o letnich, lekkich, zwiewnych ubraniach, zapasie bielizny i o strojach kąpielowych. Nie musimy zabierać całej łazienki kosmetyków. Dobrej jakości krem do opalania, tusz do rzęs i jakiś błyszczyk w zupełności wystarczą.

Jeśli chodzi o odzież, co jest oczywiście najważniejszą kwestią niemal dla każdej kobiety ale i coraz częściej dla modnego mężczyzny, to nie ma problemu z tym, aby sprawdzić chociażby prognozy długoterminowe. Poza tym – nietrudno przewidzieć, że jeśli jedziemy w ciepłe kraje, to raczej długie spodnie i sweter nie będą nam potrzebne. Choć jeśli bardzo się boimy, że zmarzniemy, to może już na wszelki wypadek włóżmy do walizki coś z długimi rękawami oraz nogawkami. Ale po jednej rzeczy z każdej z kategorii.

Oczywiście znacznie trudniej jest się spakować, kiedy wybieramy się nad polskie morze – tam latem mogą zastać nas wszystkie cztery pory roku – w tej sytuacji naprawdę warto wykorzystać fakt wyjazdu na wakacje z pojemnym bagażnikiem w pakiecie.

Jakkolwiek się spakujemy, gdziekolwiek pojedziemy nie zapominajmy o jednym – o tym, że mamy być na wakacjach szczęśliwi, a jeśli mamy być szczęśliwi, to musimy mieć spokojną głowę. Jeśli więc mamy przeżywać przez cały wyjazd to, że „w razie czego” nie zabraliśmy z sobą czegoś ciepłego, to dla świętego spokoju spakujmy to i już. Ale pamiętajmy też o tym, że bagażnik albo tylne siedzenia można wykorzystać także do czegoś innego niż przewożenie całej sterty ubrań. Na tylnym siedzeniu możemy odpocząć w czasie podróży, kiedy do hotelu jeszcze daleko, po rozłożeniu siedzeń możemy stworzyć z bagażnika całkiem przestronną przestrzeń do ucięcia sobie drzemki w pozycji horyzontalnej.

No comments.

Dodaj komentarz